Stanowiska wędkarskie - co powinieneś wiedzieć?

Stanowiska wedkarskie – co powinieneś widzieć?

Nawet kiepski dzień na rybach jest lepszy od dobrego dnia w pracy – brzmi popularne wędkarskie powiedzenie. My, wędkarze uwielbiamy siedzieć na rybach. To nas odpręża, relaksuje i pozwala oddawać się wspaniałej pasji jaką jest wędkarstwo. Jednak długa zasiadka wymaga odpowiedniego przygotowania. Nie chcemy, żeby pokonał nas ból pleców czy rąk od ciągłego trzymania wędziska w ręce. Z pomocą przychodzą rozmaite akcesoria wędkarskie, które umilą nam wielogodzinne przesiadywanie nad wodą. Producenci krzeseł, foteli, łóżek, podestów czy podpórek prześcigają się w innowacyjnych rozwiązaniach aby jeszcze bardziej umilić nam spędzonych czas na rybach. Dodatkowe oparcia, podłokietniki, wsparcie dla lędźwi, lekkość użytych materiałów, ergonomiczne systemy składania – wybór jest na prawdę spory. Zatem!

Stanowiska wedkarskie – co warto zabrać?

Przede wszystkim musimy ustalić gdzie planujemy naszą wędkarską zasiadkę. W zależności od wybranego akwenu musimy określić, w którym miejscu będziemy wędkować. Warto sobie przypomnieć czy na naszej miejscówce zejście jest strome czy płaskie. Warto sprawdzić też ilość miejsca w pobliżu. Na pewno przyda nam sie solidny fotel, który utrzyma komfortową pozycję naszego ciała, zapewni dobre podparcie plecom oraz pozwoli nam się w pełni skupić obserwując spławik czy sygnalizator. Dla wymagających warto skusić się na fotel wędkarski z regulowanym oparciem, które pozwoli na dostosowanie wysokości oparcia do preferencji wędkarza. Natomaist jeżeli wystarczy nam podstawowe siedzisko to warto kupić prosty stołek wędkarski. Ważne też ile czasu planujemy spędzić nad wodą.

Jeżeli planujemy nocną zasadzkę to na pewno przyda nam się solidne łóżko wędkarskie, które pozwoli  nam w pełni wypocząć kiedy ryba nie bierze. Wiele łóżek składa się również w komfortowe leżaki.

O ile spinningistom rzadko kiedy przydaja się podpórki to wprawiony spławikowiec wie, że solidna podpórka wędkarska to niezastąpiony element na naszej miejscówce. Na dobrej jakości wędkarskiej podpórce bez obaw możemy postawić swój sprzęt bez strachu, że wpadnie do wody lub pobliski piach.

Warto pamiętać również o parasolach, które chronią nie tylko przed deszczem ale również przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Czasami wystarczy tylko czapka, ale kiedy skwar jest nie do zniesienia to kawałek cienia rzucany przez parasol wędkarski na pewno będzie zbawienny. W naszym internetowym sklepie wędkarskim oprócz standardowych parasoli wędkarskich znajdziecie również parasole z moskitierą czy parasole-namioty, które ochronią przed wiatrem na rybach.

Stanowiska wędkarskie – co jeszcze?

Kupując krzesła, łóżka czy parasole wędkarskie warto się kierować przede wszystkim jakością materiału oraz wykonaniem. Najlepsie producenci sprzętu wędkarskiego tacy jak: Cormoran, Jaxon, Behr czy Konger zapewniają wędkarzom najlepsze produkty od wielu lat. W naszych wędkarskim sklepie Internetowym znajdziecie produkty tylko najlepszych producentów w najniższych cenach. Wiemy co znajduje się w naszym sklepie bo sami wędkujemy i na bieżąco sprawdzamy nowości producentów dlatego na wszystkie produkty udzielamy dwuletniej gwarancji.

więcej