Przynęty spinningowe - co powinieneś wiedzieć?

Przynęty spinningowe - co powinieneś wiedzieć?

Spinning to jedna z najciękawszych i najszybciej rozwiających się gałęzi wędkarstwa. Podstawowym elementem wędkarstwa spinningowego, nie licząc oczywiście wędziska oraz kołowrotka, są przynęty sztuczne. Mają one przeróżne kształty, wielkości czy kolory. Wśród przynęt spinningowych rozróżniamy przede wszystkim: błystki obrotowe, błystki wahadłowe, przynęty gumowe oraz woblery. Błystki spinningowe, od których wszystko się zaczęło, podzieliły się na dwa rodzaje: wahadłowe oraz obrotowe. Popularne gumy czyli gumowe przynęty spinningowe zyskały w oczach wędkarzy gdy Ci zobaczyli jakie dają możliwościo raz ilość kolorów i kształów w jakich występują. Ostatnią grupą są woblery, których producenci prześcigają się aby jak najlepiej naśladować kształtem oraz ruchem wodne stworzenia np. ryby.

Przynęty spinningowe - co warto mieć?

Skrzynka prawdziwego spinnigisty powinna zawierać wszystkie rodzaje przynęt spinningowych ze względu na fakt, że należy je dobierać w zależności od rodzaju wody, na której łowimy, ryby na którą polujemy czy pory roku. Z gum spinningowych przede wszystkim należy się wyposażyć w kopyta i twistery, które idealnie nadają się dla początkujących wędkarzy, którzy nie wiedzą jeszcze jak dobrze prowadzić przynętę. Szczupaki, okonie, bolenie a nawet karpie potrafią chwycić twistera, który przypomina wijącego się robaka. Wybierając kopyta powinniśmy nastawić się na prawdziwego drapieżnika takiego jak sum czy sandacz. Ze względu na silne fale hydroakustyczne ten rodzaj przynęt nadaje się idealnie do nocnych zasiadek czy mocno wzburzonej wody gdzie widoczność jest słaba. Obowiązkow skrzynce powinny pojawić się błysyki wahadłowe oraz tzw. wirówki czyli błystki obrotowe.  Obrotówki dziela się na trzy podstawowe rodzaje: aglia, comet i long. Polecamy z każdego rodzaju zaopatrzyć się w kilka sztuk w różnych wielkościach w zależności od ryby, którą chcemy złapać. Błystki wahadłowe z kolei są w wędkarstwie od ponad 100 lat i niektórzy uważają, że rybom się po prostu znudziły. Nic bardziej mylnego. Dobra wahadłówka potrafi przebić niejednego drogiego woblera czy gumę o najdziwiniejszym kształcie. Ostatnia grupa, którą warto wrzucić do skrzynki to woblery. Ciężko tutaj jednak określić co warto mieć bo w naszej ofercie znajduje się ich prawie 200. Należy jednak pamiętać o doborze woblera do wody, w której będziemy wędkować, ryby, którą chcemy złapać oraz pory roku podczas, której będziemy wędkować.

Atraktory spinnigowe również powinny znaleźć się tuż obok naszych przynęt spinnigowych. Wspomagają i wzbogacają działanie naszych przynęt wpływając na zmysły naszej zdobyczy – węch i smak. Atrakatory spinningowe potrafią znacznie wpłynąć na skuteczność naszych przynęt wspierając działanie fal hydroakustycznych oraz efektów wizualnych naszych przynęt spinningowych.

Przynęty spinningowe - co jeszcze?

Drapieżna ryba potrafi mocno pogryźć przynętę dlatego ważne jest aby wybrać przynętę dobrego producenta. W ofercie naszego sklepu wędkarskiego znajdziecie przynęty spinningowe najlepszyhc producentów takich jak: D-A-M, Gliwa, Jaxon, Lukris, Mepps, Savage Gear, Wirek, Polspring, Daiwa, Dragon, Berkley. Posiadamy również w atrakcyjnych cenach woblery Bonito, Gloog, Fish B, Hegemon, Sebile, Kenart, Taps, Siek-M. Niskie i konkurencyjne ceny przynęt spinningowych w naszym sklepie wędkarskim sprawią, że nie będzie Ci żal kiedy przynęta się zerwie lub zostanie praktycznie „zjedzona” przez szczupaka, suma lub bolenia. 

więcej